Broszura powstała w ramach pokazu mody #stopfutrom organizowanego przez Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! oraz MSKPU – Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru.
Fundacja Viva! oraz MSKPU połączyły siły, by pokazać, że świat mody może się obejść bez okrucieństwa wobec zwierząt. Coraz więcej globalnych marek rezygnuje z futer w swoich kolekcjach. Gwiazdy, zarówno zagraniczne, jak i polskie, m.in. występujące na wybiegu pokazu #stopfutrom, też coraz głośniej wypowiadają swój sprzeciw w tej kwestii.
Lata pokazywania, jak wygląda rzeczywistość zwierząt na fermach, i nagłaśniania tematu sprawiły, że futra przestały być postrzegane jako synonim luksusu, a stały się symbolem bezduszności osób, które je noszą, i pazerności niektórych projektantów.
Nie bez znaczenia jest to, że technologia poszła do przodu i mamy obecnie na rynku ekologiczne i ergonomiczne materiały dużo lepszej jakości niż futra.
W broszurze „Empatia jest w modzie” znajdą Państwo więcej informacji na ten temat.

Powiedzmy razem #stopfutrom – dla zwierząt, ludzi i środowiska.

Broszurę można przeczytaj tutaj LINK

lub tu:

broszura futra empatia moda

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.