Film Jutro Będzie Futro

 

„O Boże…” powiedziała lekarz weterynarii patrząc na lisa zza płotu fermy.

Na miejscu była już policja. Hodowca miał lada moment przyjechać na miejsce. Aktywiści Fundacji Viva! czekali w napięciu. Choć ferma była nielegalna, urzędnicy w takich sytuacjach tak często stawali po stronie hodowcy. A zwierzęta nie mogły dłużej czekać na pomoc. Liczyła się dosłownie każda minuta.

 

To jedna ze scen w naszym filmie „Jutro będzie futro” z 2016 roku. To pierwsza w Polsce produkcja filmowa o rodzimym przemyśle futrzarskim.
W filmie wypowiadają się naukowcy, projektanci, modelki i przedstawiciele największych polskich organizacji zaangażowanych w obronę praw zwierząt. Daliśmy też głos samym hodowcom zwierząt futerkowych.
W „Jutro będzie futro” wystąpili też znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, w tym Adam Wajrak, Dorota Sumińska, Kamila Szczawińska, Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia i Paweł „Drak” Grzegorczyk, lider zespołu Hunter.


Choć pokazaliśmy w nim nagrania z kilkudziesięciu polskich ferm, nagrane przez aktywistów śledczych Fundacji, film nie jest przesadnie brutalny.

Pozostawia natomiast widza z dawką porządnej wiedzy o polskim przemyśle futrzarskim. Nie nudzi, za to wciąga już od pierwszych minut.

Czas: 57 min

 

ul. Kawęczyńska 16 lok 39

03-772 Warszawa

antyfutro@viva.org.pl

11 + 2 =

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.