Świetna decyzja marki Simple!

Wieczorem 27 lutego znana marka odzieżowa Simple CP opublikowała oświadczenie na swoim fanpage’u na Facebooku, w którym oficjalnie ogłosiła, że w jej aktualnej kolekcji jesienno-zimowych ubrań nie ma futer naturalnych, a wszystkie futrzane akcesoria (breloki i czapki) z poprzednich sezonów zostały już wycofane ze sprzedaży.

Ponadto firma zadeklarowała, że w przyszłości nie zamierza wykorzystywać futer naturalnych do produkcji ubrań czy dodatków.

Decyzja firmy spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami internautów. Użytkownicy Facebooka gratulowali marce rezygnacji z futer, z których produkcją wiąże się przede wszystkim cierpienie zwierząt, ale też szkody dla środowiska.

Na decyzję Simple niewątpliwie wpłynęły liczne wiadomości od osób, które nie chcą nosić futer naturalnych i dążą do ich wycofania ze sklepów, zanim dojdzie do zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. W poprzednich latach aktywiści prozwierzęcy organizowali liczne demonstracje i protesty pod sklepami tej sieci odzieży. Teraz widać, że ich wysiłki nie poszły na marne.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.