Wystawa w Europarlamencie

Przez trzy dni, od 23 do 25 stycznia 2018 roku, w Europarlamencie odbywała się wystawa „Niech futra przejdą do historii” (Make Fur History). Była organizowana przez stowarzyszenie Otwarte Klatki we współpracy z zagranicznymi antyfutrzarskimi kolacjami Eurogroup For Animals i Fur Free Alliance przy udziale grupy polskich europosłów z Prawa i Sprawiedliwości, którzy pełnili funkcję gospodarzy imprezy. Na wystawę zaproszono m.in. prof. Andrzeja Elżanowskiego, zoologa zaangażowanego w walkę o prawa zwierząt.

Uczestnicy wystawy mieli możliwość zobaczenia zdjęć zrobionych w fermach zwierząt futerkowych i zapoznania się z faktami na temat hodowli, dzięki czemu nie tylko dowiedzieli się, jak wyglądają takie miejsca, ale też uświadomili sobie istnienie zagrożeń dla środowiska naturalnego związanych z przemysłem futrzarskim. Ponadto europosłowie mogli zapoznać się relacjami mieszkańców okolic ferm, którzy nie dostrzegają żadnych pozytywnych aspektów hodowli, a nawet wyrażają kategoryczny sprzeciw wobec funkcjonowania takich miejsc, o czym świadczy liczba organizowanych protestów. Ich świadectwa zostały uznane za szczególnie wartościowe, ponieważ przybliżały punkt widzenia ludzi zupełnie niezwiązanych z aktywizmem na rzecz praw zwierząt.

Do obejrzenia wystawy zachęcał prezes PiS Jarosław Kaczyński w specjalnym nagraniu udostępnionym w Parlamencie Europejskim.


Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.