Norwegia wprowadza zakaz

Norwegia to pierwszy kraj skandynawski, który w najbliższym czasie z bardzo dużym prawdopodobieństwem wprowadzi bezwzględny zakaz hodowli zwierząt przeznaczonych na futra. Zgodnie z zapowiedziami tamtejszych polityków wszystkie fermy futrzarskie mają zostać zamknięte do 2025 roku. Do tego czasu będzie trwa okres przejściowy, podczas którego hodowcom i pracownikom tego przemysłu umożliwi się znalezienie miejsc pracy w innych branżach.

Co ciekawe, Norwegia długo była uznawana za państwo, w którym produkuje się największą liczbę futer w Europie, jednakże dzięki intensywnym działaniom aktywistów z różnych organizacji prozwierzęcych i zgodnej polityki koalicji trzech partii rządzących wreszcie postanowiono to zmienić. Dzięki temu Norwegia wkrótce dołączy do większości krajów Unii Europejskiej, w których zakaz już funkcjonuje.

Warto wiedzieć, że w Norwegii istnieje ok. 300 hodowli zwierząt futerkowych. Dla porównania w Polsce jest ich ponad 750 i wciąż czekamy na wprowadzenie zakazu ich działalności. Najwyższy czas, abyśmy nasi politycy poszli śladem norweskich. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.